“Zkušený” daňový poradce u odštěpení

Klient kupoval firmu po odštěpení (tzv. odštěpek). Účetnictví původní firmy i odštěpku vedla jiná účetní firma s daňovým poradcem uvnitř. Nejenže klienta připravili o zisk za 3 měsíce, protože jim nedošlo, že od rozhodného dne do schválení se sice účtuje v původní firmě, ale pak se všechno, ale úplně všechno týkající se odštěpku musí převést na odštěpek (se zpětným datem k rozhodnému dni), ale ještě vymýšleli zahajovací rozvahu odštěpku ignorujíc pravidla týkající se přeměn obchodních korporací, kde míchali goodwill s oceňovacím rozdílem. Celé se to táhlo cca 1,5 roku, než se nám je podařilo usměrnit aspoň v zásadních věcech.

Mimochodem pozemky měli evidované v jedné kupě, bez rozlišení na parcelní čísla. To je co se týče neschopnosti předchozí daňové-účetní firmy, pochybení tam bylo víc, tak jsem třeba našel pár překlepů i v znaleckém posudku k projektu odštěpení (ty však nešly do součtů, takže neměly vliv na ocenění).

Je těžké poradit jak hledat účetní firmu či daňového poradce, když i SRO s daňovým poradcem uvnitř dokáže tak “zajímavé” věci pustit ven.

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.